Haftasonu Etkinlikleri ve Yaz Okulu

UNISPOR AKADEMİ SPOR MERKEZİ TED RÖNESANS KOLEJİNDE
 
 Uploaded Image
 
H A F T A    S O N U   S P O R   M E R K E Z İ
 
TED Rönesans Kolejinin “7 Gün Yaşayan Okul Projesi” kapsamında, spor sektörünün nitelikli ve öncü kuruluşlarından olan UNISPOR AKADEMİ tarafından hafta sonu etkinlikleri gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimize ilgi ve gelişim alanlarında çok renkli bir dünya sunmak üzere planlanan faaliyetler, 3-4 Ekim 2015 tarihinde okulumuzda uygulanmaya başlamıştır.
 
Hafta sonu spor merkezinde öncelikli olarak TED Rönesans Koleji öğrencilerinin başvuruları değerlendirilmektedir. Kontenjanlar dâhilinde öğrencilerimizin yakın çevrelerinden gelen öğrenciler de katılım sağlayabilecektir.
 
Hafta sonu spor merkezinde, öğrencilerin ilgi duydukları alanlarda gerçekleştirdikleri nitelikli ve eğitici faaliyetlerle okul yaşamlarını destekleme amacı güdülmektedir. Ayrıca tüm öğrencilerin "sporcu kişilik” ve “spor kültürü” edinmeleri için çaba harcanmaktadır.
 
Öğrencilerin ilgi ve gelişim alanlarına yönelik olarak deneyimli spor eğitmenleri tarafından bilgilendirilme ve yönlendirilme imkânı da bulunmaktadır.
 
Öğrencilerimiz için hafta sonlarında hazırladığımız nitelikli ve çeşitli spor programları,  onlara vereceğiniz en değerli hediye olacaktır.
 
Sevgi ve Saygılarımızla,
 
Derya  Erçevik
Hafta sonu Spor Merkezi  Yönetmeni  - TED  Rönesans  Koleji
UNISPOR  Akademi  (Unibasket  SK)  Kurucu  ve  Başkan
TBF – Türkiye Basketbol Federasyonu  B.Okulları   Değ./Denet. Krl. Üyesi
(www.unibasket.com-deryaercevik@hotmail.com)
 
 
 
HAFTA SONU SPOR MERKEZİNDE UYGULANACAK PROGRAMLAR
 
 
PROGRAM UYGULAMA YERİ         :  TED  RÖNESANS  KOLEJİ 
PROGRAM TARİHLERİ                    :   03 Ekim  2015  -  15  Haziran  2016     
UYGULANAN SPOR DALLARI         :   Basketbol, Jimnastik, Satranç, Spor, Dans, Yoga
UYGULAMA GÜN VE SAATLERİ      :   Cumartesi  -  Pazar 10.00 - 16.00 
 
 
Basketbol Programı Grupları    :  10.00 / 11.00 /  12.00 / 13.00 / 14.00 /  15.00 
Jimnastik Programı Grupları     :  10.00 / 11.15 /  12.30 / 14.00 / 15.15
Satranç Programı Grupları        :  10.00 / 11.15 /  12.30 / 14.00 / 15.15
Spor, Dans Programı Grupları   :  10.00 / 11.15 /  12.30 / 14.00
Yoga Programı Grupları            :  10.00 / 11.15 /  12.30 / 14.00
 
** Çalışma grupları saatleri yaş ve düzeye göre oluşturulmaktadır.
 
Çalışmalarımız, Basketbol, Jimnastik, Satranç Federasyonları Standartları doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Bu doğrultuda, gruplar kontenjanlarla sınırlıdır. TED Rönesans Koleji öğrencilerinin kontenjan önceliği hakkı bulunmaktadır. Öğrencilerimizin kardeşleri, yakın akraba ve arkadaşları programa (sınırlı kontenjanla)  katılabilmektedirler.
 
(Detaylı Bilgi için: Hafta sonu Spor Merkezi Yönetmeni Derya Erçevik ile iletişim kurabilirsiniz.
GSM: 0532 424 33 55
deryaercevik@hotmail.com -  www.unibasket.com )
 
 
 
U N I S P O R    A K A D E M İ     (U N I B A S K E T     S. K)
 
1998 yılında eski basketbolcu Derya Erçevik tarafından kurulmuştur.17 yıllık hizmet süreciyle Türk Basketbol Altyapı  Sistemi’nin en istikrarlı ve başarılı az sayıdaki kulübünden biridir. Hizmet süreci boyunca 3 milli oyuncu yetiştirmiştir (milli oyunculardan  Okben Ulubay genç milli takımımızın Avrupa şampiyonu olduğu şampiyonada “Avrupa’nın En İyi Oyuncusu– MVP” seçilmiştir.)
 
Unibasket SK. uzun yıllar 7-8 takımla Türkiye Basketbol Altyapı Liglerine katılmaktadır. Kulübün takımları 17 yıllık hizmet süreci içerisinde 40 kupa kazanmış ve iki kez İstanbul Şampiyonu, iki kez İstanbul ikincisi, iki kez İstanbul üçüncüsü ve bir kez Marmara Bölgesi ikincisi olmuştur. Unibasket Spor Kulübü’nden yetişen 3 sporcu yurt dışında hem eğitim hem de basketbol yaşamlarını sürdürmüştür.
 
Türkiye  1. ve 2. Liglerinde yıllardır Unibasket Spor Kulübü’nden  çok sayıda sporcu yer almıştır. Kulüp, “Kaliteli eğitim  kadrosu,  uluslararası  çağdaş programı  ve  nitelikli tesis” ölçütleriyle çalışmaktadır.  UNIBASKET  Spor  Kulübü’ nün  Basketbol  Okulu, “Türkiye Basketbol Federasyonu  Onaylı  Basketbol  Okulu”  dur.  Kulübün  Kurucusu  ve  Başkanı  Derya  Erçevik, “Türkiye  Basketbol  Federasyonu  Basketbol  Okulları  Değerlendirme  ve  Denetleme  Kurulu”  Yöneticisi ve  Türkiye  Basketbol Kulüpleri  Derneği  Bşk. Yrd.  görevlerini sürdürmektedir. UNIBASKET Spor  Kulübü  aynı  zamanda  ACA  (American  Camping  Association)  ve  ICF  (International  Camping Fellowship) üyesi olarak  17 yılda 50 dönem  yurt içi  ve  yurt dışı  kampını  başarıyla uygulamıştır.
 
UNİBASKET  Spor  Kulübü  ;  “UNI  Spor  Akademi”  adı  altında  “Unibasket-Univoley-Unitenis Unispordans”   şeklinde   yeniden  yapılanmış   bulunmaktadır.
 
Kulübümüz 2015 yılından itibaren UNISPOR AKADEMİ adı altında   “Unibasket,  Univoley,  Unicimnastik,  Unisatranç-go,  Unidans,  Unifitness,  Uniyoga”  şeklinde yeniden yapılanmıştır.
 
Unicimnastik Okulu: Ukraynalı Eski Milli Sporcu ve Eğitmen Andriy Viladimir (Ukrayna ve Karpat Şampiyonu, Dünya çapında ödüller)  yönetiminde başarılı bir eğitim vermektedir.
 
Unidans -  Unifitness – Uniyoga Okulu:  Uluslararası Sertifikalı Eğitmen Müge Can Erçevik yönetiminde faaliyetini başarıyla sürdürmektedir. (Eğitmen Müge Can Erçevik aynı zamanda, TED Rönesans Koleji Kulüp Dans Eğitmenidir.)
 
Unisatranç-Go Okulu: Milli Satranç Oyuncusu ve Eğitmeni yönetiminde başarılı bir faaliyet sürdürmektedir.
 
Uploaded Image
 
Uploaded Image
 

 
UNİ SPOR AKADEMİ olarak, çocuklarımıza değerli kazanımlar sağlayacak, tatilleri süresince onları “spor – sanat-kültür” ağırlıklı zengin bir programla hem eğitip hem eğlendirecek, unutamayacakları bir “YAZ OKULU PROJESİ”ni sizlere sunuyoruz. Projemiz TED Rönesans Koleji yerleşkesinde gerçekleşmektedir.
 
18 yıl “Spor ve Kamp Kulübü” deneyimi olan, uzun yıllar yüksek memnuniyet, verimlilik ve başarı düzeyiyle (yurt içi ve yurt dışında) 53 kamp düzenleyen UNİ Spor Akademi, konusunda uzman eğitmenlerden oluşan bir ekiple “Yaz Okulu” projesini hayata geçiriyor.
 
Yaz Okulu programımız Basketbol, Voleybol, Jimnastik ve Hareket Eğitimi, Tenis, Spordans, Mini Futbol, Satranç, Eğlenceli ve Değişimli Sanat, Yaratıcı Drama ve Ritim Atölyesi aktivitelerini içermekte olup bunun yanında çok sayıda öğreti, düzenleme, geliştirme ve alışkanlık kazandırma gibi amaçlar hedeflenerek hazırlanmıştır.
UNİ SPOR AKADEMİ ekibi olarak uzun yıllar çocuklarımıza severek sunduğumuz hizmetlerde edindiğimiz ilke:  “Çocuklarımızın her birinin, her anıyla ve her yönüyle sahiplenilmesi ve üzerinde titizlikle çalışılması gereken değerli bireyler olduğu” düşüncesidir. (Sloganımız:  KIDS are VIP) Bu düşünce ve ilke çerçevesinde hepsi alanında uzman, genç bireylerden oluşan ekibimizle çocuklarımıza özenli ve titiz bir yaklaşımla eğilmekteyiz.
  
Derya Erçevik
YAZ  OKULU  DİREKTÖRÜ
Uni  Spor  Akademi  Kurucu   ve   Başkanı
Hafta sonu  Spor  ve  Sanat  Merkezi  Genel  Yönetmeni-TED Rönesans Koleji
TBF - Türkiye  Basketbol  Federasyonu, Basketbol  Okulları  Değ. ve Denet.  Kurulu  Yöneticisi
 
 
NEWYORK ÜNİVERSİTESİ ÖĞR. ÜYESİ PROF. DR. SELÇUK ŞİRİN’ İN, ÇOCUKLARIN “TATİL SÜRECİ” NE İLİŞKİN ÖNERİSİ
 
 
“Nitelikli bir yaz okuluna / yaz kampına katılan öğrenciler, çok ciddi bir öğrenme sürecinden geçiyor ve yeni okul dönemine akranlarından birçok bakımdan bir adım önde başlıyor. Düzenli olarak spor etkinliklerine katılan öğrenciler hem zamanı kullanmayı, hem de paylaşım duygusu ve takım çalışma becerileri kazanıyor. Yaz tatili,  akademik yıl içerisinde çeşitli nedenlerle ihmal edilen bireysel ve sportif-sanatsal becerilerin kazanılması için de büyük bir fırsat olarak değerlendirilmeli ve çocukların, yaşamlarına değer katacak farklı faaliyetlerle buluşmaları sağlanmalıdır.”
 
 
Haftasonu Etkinlikleri 2014 – 2015 Duyurular
PACE-TED Rönesans Koleji Programları >>
Yaratıcı Oyuncak Atölyesi - Ailece Dev Oyun-Cak "Maxamec" | 21.02.2015 >>
Yaratıcı Müzik Atölyesi - Babanı Çal, Anneni Bestele! | 21.02.2015 >>
Yaratıcı Oyuncak Atölyesi - Ailece Dev Oyun-Cak "Maxamec" | 14.02.2015 >>
Dünyayı Yiyerek Geziyoruz "Amerika'dan Granolave Avrupa'dan Müsli Yapıyoruz!" | 14.02.2015 >>
Haftasonu Etkinlikleri-UNİJİMNASTİK Okulu | 17.01.2015 >>
Haftasonu Etkinlikleri - Yaratıcı Oyuncak Atölyesi - Ailece DEV Oyun-Cak Maxamec | 17.01.2015 >>
Haftasonu Etkinlikleri - Eğlenceli Sanat Atölyesi - Oyuncak Heykel | 17.01.2015 >>
Haftasonu Etkinlikleri - Dünyayı Yiyerek Geziyoruz Programı Amerika’dan Tatlı-Tuzlu, Meyveli Pancake’ler ve Ev Yapımı Kakaolu Fındık Ezmesi | 17.01.2015 >>
Eğlenceli Sanat Aktivitesi: Oyuncak Heykel | 08.01.2015 >>
Haftasonu Etkinlikleri - Masallarla, Ailece, Yaratıcı Müzik Oyunları Atölyesi! | 08.01.2015 >>
Haftasonu Etkinlikleri – Dünyayı Yiyerek Geziyoruz Fransa’dan Mille-Feuille ve Crème Pâtissière | 08.01.2015 >>
Haftasonu - Maxamec DEV yapı oyuncağı Atölyesi! | 08.01.2015 >>
Dünyayı Yiyerek Geziyoruz - Yeni Yıl Kurabiyeleri Haftasonu Etkinlikleri – PACE Çocuk Sanat Merkezi | 18.12.2014 >>
Haftasonu Etkinlikleri –– Dünyayı Yiyerek Geziyoruz – Çin - PACE Çocuk Sanat Merkesi | 12.12.2014 >>
Haftasonu Etkinlikleri – Maxamec Oyun-Cak Atölyesi – PACE Çocuk Sanat Merkesi | 12.12.2014 >>
Haftasonu Etkinlikleri – PACE Çocuk Sanat Merkesi Bilgilendirme | 04.12.2014 >>
Haftasonu Etkinlikleri – PACE Çocuk Sanat Merkesi Bilgilendirme | 04.12.2014 >>
Haftasonu Etkinlikleri – PACE Sanat Merkezi Bilgilendirme | 28.11.2014 >>


   
Ad Soyad :
Telefon: