Günümüz küresel dünyasında başarı için doğru iletişim becerileriyle beraber birden fazla yabancı dili yetkin düzeyde kullanmanın da önemi bilinmektedir.

İkinci Yabancı Diller Bölümü olarak misyonumuz, bu doğrultuda dil çeşitliliği ve dil zenginliğini içermektedir.

Öğrencilerimizi yeni bir dil öğrenmeye teşvik etmeyi ve öğrencilerimizin öğrendikleri dilin bağlı olduğu kültürü keşfetmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Aynı zamanda, farklılıklara saygı göstererek uluslararası kültürlere duyarlı bireyler olmalarını, dil öğrenmeye yönelik bir ilgi duymalarını ve dil becerilerini geliştirmeyi hedefliyoruz. Böylece şimdi ve gelecekte çok dilli olmanın getirdiği avantajlardan yararlanmalarını sağlamakla birlikte küresel vatandaşlık perspektifinde kendilerini geliştirmelerine destek olmayı diliyoruz.

TED Rönesans Kolejinde, Öğrencilerimiz İkinci Yabancı Dil öğrenimine Almanca, Fransızca, İspanyolca ya da Rusça dillerinden birini tercih ederek 4. sınıftan itibaren başlar ve 12. sınıfın sonuna kadar seçtikleri bu dilde sürdürürler.

İkinci Yabancı Dil programımız Avrupa Diller Ortak Çerçeve Programı’na (A1-A2, B1-B2, C1-C2) uygun olarak hazırlanmıştır. Öğrencilerin bu programın kapsamında belirlenen A2 seviyesine ulaşmaları amaçlanır.

Öğrencilerimizin, temel ve orta düzeydeki metinleri rahatlıkla okumaları, yazmaları, okuduklarını anlamalarının yanı sıra hem güncel konularda hem de ilgi alanlarına giren konularda kendilerini ifade edebilecek düzeyde dili öğrenmeleri hedefliyoruz. Çeşitli ulusal ve uluslararası etkinlikler ve yarışmalar aracılığıyla öğrencilerimizin dil becerilerini geliştirmeyi ve farklı kültürlerle etkileşimde bulunmalarını amaçlıyoruz.

Bunun yanı sıra, öğrencilerimizin dünyaca tanınan DELF (Fransızca), DELE (İspanolca), FIT (Almanca) ve TORFL (Rusça) sınavlara girmeleri için olanak oluşturulur.

Bölüm Etkinliklerimiz

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılından itibaren geleneksel hale getirdiğimiz ve Türkiye çapında açık olan Playback Video Clip Yarışması ile öğrencilerimizin yabancı dil öğrenim süreçlerinde motivasyonlarını arttırmayı hedeflemekteyiz.