Fiziksel Özelliklerimiz :

11.596 metrekarelik arsa üzerine kurulu okulumuzda, 11.804 metrekarelik kapalı alan ve 8000 metrekarelik açık oyun alanları ile öğrencilerimize akademik ve sosyal gelişimi için gerekli tüm olanakları sunuyoruz. Okulumuz enerji tasarrufu, iç mekan kalitesi, ulaşım ve sorumluluk kriterlerindeki başarısıyla Türkiye’de LEED (Gold) Sertifikası alan ilk eğitim kurumudur.

• Okul Öncesi bölümünde; toplam 6 derslik, fen ve doğa atölyesi, spor salonu, kütüphane, jimnastik salonu, yemekhane, sağlık odası ve amfi tiyatro alanı bulunuyor.

• İlkokul bölümünde; 16 derslik, görsel sanatlar dersliği, laboratuvar, müzik dersliği, kütüphane, ölçme değerlendirme servisi, toplantı salonu ve sağlık odası bulunuyor.

• Ortaokul bölümünde; 16 derslik, görsel sanatlar dersliği, müzik dersliği, laboratuvar, bilgisayar dersliği ve kütüphane bulunuyor.

• Lise bölümümünde; 18 derslik, 3 laboratuvar, kütüphane, müzik dersliği, görsel sanatlar dersliği, bilgisayar dersliği ve 3 kulüp odası bulunuyor. (TED Rönesans Koleji lise kısmı 2017-2018 Akademik yılında kademeli olarak eğitim ve öğretime başlamıştır.)

• Ortak Kapalı Alanlarda, kapalı spor salonu, 3 basketbol sahası, 2 tenis kortu, beden eğitimi salonu, aynalı salon, 3 bireysel müzik odası, bando odası, satranç kulüp odası, yemek kulübü odası, oyun salonu, sanat atölyeleri, hobi odaları, 564 öğrenci kapasiteli yemekhane ve 300 kişi kapasiteli çok amaçlı salon bulunuyor.

• Açık Alanlarda, 1 basketbol sahası, etkinlik terası, oyun terası ve anaokulu oyun bahçesi bulunuyor.