Ortaokul Eğitim ve Öğretim

İlkokul yıllarında başlayan eğitim ve öğretim modellerimizin yanı sıra, öğrencilerimize kendilerini ifade edecekleri ulusal ve uluslararası platformlar; bilim, kültür, sanat ve spor ortamları sunarız. Böylece onların ilgi ve yetenek alanlarını keşfetmelerini sağlarız. Yüksek bir bilinç düzeyiyle teknolojiyi etkin ve olumlu anlamda kullanmalarını hedefleriz.

Donanımlı sınıflarımızın yanı sıra, kütüphane, müzik ve görsel sanatlar atölyeleri, teknoloji tasarım atölyesi, bilgisayar, maker ve fen laboratuvarlarımızda üst düzey akademik programımızı sosyal ve kültürel programlarımıza paralel olarak sunarız.

Yürüttüğümüz disiplinler arası çalışmalarda amacımız öğrencilerimizin öğrendikleri bilgileri kullanabilecekleri farklı ortamlarda yeni deneyimler ile zenginleşmelerine olanak sağlamaktır. Öğrencilerimizin ulusal ve evrensel değerlerin farkında entelektüel bireyler olarak yetişmeleri adına düzenlediğimiz toplum hizmeti çalışmaları değerler eğitimine önemli ölçüde katkı sağlamaktadır.

Tüm çalışmalarımızı şekillendiren ana düşüncemiz; öğrencilerimizi, 21. yüzyıl becerilerine sahip, entelektüel beğenileri gelişmiş, yaratıcı ve özgür düşünen, ülkesine karşı sorumluluklarının farkında, geleceğe umutla bakan bir dünya insanı olarak donanımlı hale getirmektir.
 

Ortaokul 3D Sanal Tur

TED Rönesans Koleji Ortaokul kısmını adım adım sanki içindeymişsiniz gibi gezebilirsiniz.