İlkokul 1. Sınıf (6 yaş)
Yedi aşama gözden geçirilir, alternatif yazımlar ve daha fazla dikkat isteyen şaşırtmacalı sözcükler işlenir ve pratik edilir. Öğrenciler, kendi gelişim seviyelerine göre çözebilecekleri kitapları okumaya devam ederler. Aynı zamanda belirli bir temayı ele alan üniteler yoluyla yazma, konuşma ve dinleme becerileri de geliştirilir.

İlkokul 2 - 4. Sınıflar
Temel niteliğindeki okuma ve yazma becerileri; konuşma ve dinleme becerileri ile birlikte, okuma-yazma programımız ve belirli bir temayı ele alan ünitelerimiz aracılığıyla daha da geliştirilir.

İlkokul 4. Sınıf
Çocuklar İngilizce’yi en iyi nasıl öğrenirler?
Yabancı bir dil öğrenmeye erken bir yaşta başlamak gerekir, zira çocuğun yaşı ne kadar küçük ise, dil edinimi o kadar kolay olur. TED Rönesans Kolejinde uyguladığımız eğitim - öğretim programına uluslararası standartlar yön verir ve her bir sınıf seviyesi; çocuğun sosyal, fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimini destekleyecek şekilde yapılandırılır. İlk yıllar programımız, İngilizce becerilerinin gelişimini en üst düzeye çıkarmak için tematik yaklaşımın yanısıra ses bilgisine dayalı bir müfredat içerir. Aynı zamanda öğrenme stratejileri, eleştirel düşünme ve çalışma becerileri de öğretilir. Okul öncesi (4 yaş) sınıfında başlayan ses bilgisi programı, küçük öğrencilerimize ilkokul yıllarında geliştirecekleri bir temel sağlar.

Kulüp Etkinlikleri
İngilizce yürütülen çeşitli kulüp etkinlikleri aracılığıyla İngilizce becerileri daha da ayrıntılı olarak ele alınır ve geliştirilir.

Uluslararası Sınavlar
Öğrenciler, Cambridge Young Learners Sınavları’na (2. sınıfta Starters, 3. sınıfta Movers ve 4. sınıfta Flyers sınavlarına) gireceklerdir. Bu sınavlar, öğrencileri ortaokulun ve sonrasının zorluklarına hazırlama ve onları motive etme konusunda önemli rol oynar.

Ölçme - Değerlendirme & Değerlendirme
Okul öncesi (4 yaş grubu) ile 3. sınıf arasında, öğrencilerin kaydettikleri ilerlemenin ve gelişimin takip edilmesi için sürekli olarak ölçme-değerlendirme çalışmaları yürütülür.
4. sınıf öğrencileri, kaydettikleri ilerlemenin değerlendirilmesi için her yarıyıl üç resmi sınava girerler, bunun yanısıra sürekli olarak süreç değerlendirmesine tabi tutulurlar.

TED’e Yeni Gelen Öğrenciler
Okula yeni gelen öğrencilere özellikle de İngilizce bilgisi az olan öğrencilere destek olmak amacıyla, bütün sınıf seviyelerinde uygulanan kapsamlı ve farklılaştırılmış bir destek programı mevcuttur. Tecrübeli öğretmenlerden oluşan takımımızın sınıflarda uyguladığı stratejilerin ve (3. ve 4. sınıflarda uygulanan) okul sonrası destek programının yanı sıra, öğrencilerin kendilerine özgü ihtiyaçları RAZ Kids ve MyOn adlı yazılımın yardımıyla da karşılanır. RAZ Kids ve MyOn (RAZ 1, 2, 3 ve MyOn 4.sınıflar) her bir öğrencinin İngilizce seviyesine göre etkinlikleri ve okuma çalışmalarını farklılaştıran, edebiyata dayalı ve ilgi çekici dijital öğrenme platformlarıdır.