TED Rönesans Kolejinin çok yönlü ve kapsamlı eğitim sisteminde sanat merkezde yer alan bir bileşendir. Amacımız sanat eğitimiyle araştıran, sorgulayan, bilgili ve duyarlı gençler yetiştirmektir. Yaratıcı sürecin araştırılması, analizi ve keşfi, sanat elemanları ve tasarım ilkeleri doğrultusunda geleneksel ve çağdaş sanat materyallerinin kullanılarak tasarım yapılması, görsel sanat dilinin geliştirilmesi, sanatın anlamının ve değerinin araştırılması; görsel sanat çalışması oluşturulurken farklı tekniklerin bir arada kullanılmasını hedefleriz. Ders içeriklerimizi uluslararası eğitim programlarını yakından izleyerek çağdaş eğitim uygulama ve metotlarından faydalanarak oluştururuz. Görsel Sanatlar derslerimizde resim, baskı, seramik, ebru ve üç boyutlu çalışmalarla öğrencilerimize farklı teknikleri deneyimleme olanağı sunan disiplinler arası bir program yapılandırılmıştır.

İlgili öğrencilerimiz okul sonrası yapılan görsel sanatlar atölye çalışmalarına da katılırlar. Sanat bölümü okulun tüm etkinliklerinde önemli bir rol alır. Sahne Tasarım Kulübü öğrencileri öğretmenlerinin eşliğinde etkinlik dekorlarını tasarlar ve üretirler.

Bölüm Etkinlerimiz


Her yıl düzenlemekte olduğumuz ARTED Sanat Gününde, öğrencilerimiz plastik sanatların farklı alanlarında atölyelere katılarak hem deneyim kazanırlar hem de eğlenerek sanat dolu bir gün geçirirler.