Bugünün küresel dünyasında başarı için doğru iletişim becerilerinin ve birden fazla yabancı dilin mükemmel düzeyde kullanımı anahtardır. İkinci Yabancı Diller Bölümü olarak hedefimiz öğrencilerimizi yeni bir dil öğrenmeye ve onun kültürünü tanımaya heveslendirmek, farklılıklara saygı duyarak, onlarda istek uyandırmak, ikinci bir dili öğrenerek çok dilli olmanın avantajlarından şimdi ve gelecekte yararlanmalarını sağlamakla beraber Dünya vatandaşı olma yolunda ilerlemelerini hedeflemektedir.

TED Rönesans Kolejinde öğrencilerimiz ikinci yabancı dil öğrenimine 4. sınıfta Fransızca, Almanca, Rusça ya da İspanyolca dillerinden birini tercih ederek başlar. 4. sınıfta başlanılan ikinci yabancı dil eğitimi 12. sınıf sonuna kadar devam eder.

İkinci Yabancı Diller programı Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına (Common European Framework of Reference for Languages) uygun olarak hazırlanmıştır. Bunu yanı sıra, öğrencilerimizin dünyaca tanınan DELF (Fransızca), DELE (İspanyolca), FIT (Almanca) ve TORFL (Rusça) sınavlarına girmeleri için olanak oluşturulur.

Dil öğretiminde iletişimsel yaklaşım temel alınmıştır. Konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerinin gelişimi üzerine kurgulanmakla birlikte etkin iletişimi sağlamak için konuşma ve dinleme becerileri üzerine yoğunlaşmaktadır.

Bölüm Etkinliklerimiz

Öğrencilerimizin İkinci Yabancı Diller alanında Türkiye çapında yapılan çeşitli yarışma ve etkinliklere katılımlarını teşvik ederiz. 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren geleneksel hale getirmeyi planladığımız ve Türkiye çapında katılıma açık olan Playback Video Clip Yarışması öğrencilerimizin yabancı dil öğrenim süreçlerinde motivasyonlarını arttırmayı hedeflemektedir.