TED Ankara Koleji Mezunu olan Rönesans Holding Başkanı Erman ILICAK ve eşi, Rönesans Eğitim Vakfı Başkanı Jale ILICAK’ın ortak hayali olan TED Rönesans Kolejinin temelleri Aralık 2012 tarihinde İstanbul Küçükyalı’da yer alan 11.596 metrekarelik vakıf arazisinde atıldı. 2014 yılının Ocak ayında inşaatı tamamlanan okul binası 2014 -2015 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başladı.

Uluslararası standartlar - çevre:

Okulumuz, Amerikan Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilen ve dünyanın en önemli gönüllü sertifikalarından biri olan LEED Altın Sertifika’yı almaya hak kazanan ilk Türk Kolejidir.

Okulumuzun tüm yaşam alanları ‘sağlıklı ve geri dönüşümlü malzemelerle’ inşa edilmiştir.

Yerleşke ve Fiziki Yapı

11.596 metrekarelik arsa üzerine kurulu okulumuzda, 11.804 metrekarelik kapalı alan ve 8000 metrekarelik açık oyun alanları ile öğrencilerimize akademik ve sosyal gelişimi için gerekli tüm olanakları sunulmaktadır.

Okul Öncesi bölümünde; toplam 6 derslik, fen ve doğa atölyesi, spor salonu, kütüphane, görsel sanatlar atölyesi, yemekhane, sağlık odası ve amfi tiyatro alanı bulunmaktadır.

İlkokul ve Ortaokul bölümlerinde; 32 derslik, görsel sanatlar derslikleri, fen laboratuvarları, müzik derslikleri, kütüphane, toplantı salonu, revir, 3D dersliği ve bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır.

Lise bölümünde; 18 derslik, 3 laboratuvar, kütüphane, müzik dersliği, görsel sanatlar dersliği, bilgisayar dersliği ve 3 kulüp odası bulunmaktadır. (TED Rönesans Koleji Lise binası 2017-2018 Akademik yılında Eğitim ve Öğretime başlamıştır.)

Ortak Kapalı Alanlarda, kapalı spor salonu, beden eğitimi salonu, aynalı salon, 3 bireysel müzik odası, bando odası, satranç kulüp odası, yemek kulübü odası, oyun salonu, sanat atölyeleri, hobi odaları, 564 öğrenci kapasiteli yemekhane ve 300 kişi kapasiteli çok amaçlı salon bulunmaktadır.

Açık Alanlarda, 3 basketbol sahası, 2 tenis kortu, etkinlik terası, oyun terası ve anaokulu oyun bahçesi bulunmaktadır.